Site Rengi

Velayet Davalarına Delil Toplama

Anasayfa » Velayet Davalarına Delil Toplama

Velayet Davalarına Delil Toplama Hizmeti

Velayet davaları, mahkemelerde en sık görülen davalar arasında yer almaktadır. Dünya üzerinde ve ülkemizde sık sık görülen velayet davalarının farklı sebepleri bulunmaktadır. Özellikle resmi evlilikler sonrasındaki işlemler için velayet bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Velayet davalarında en sık rastlanılan sebep çocuk paylaşımı olsa da mal paylaşımı sebepleriyle de sık sık karşılaşılmaktadır. Velayet davalarına delil toplama hizmeti; boşanma davalarının seyrini değiştirebilecek bir etkiye de sahip olabilmektedir.

Çiftler evlendikten sonra kazanılan bütün mallar ortak mal olarak sayılmaktadır. Bu mallar içinde paralar, evler, dükkanlar, arabalar veya eşyalar bulunmaktadır. Evliliği çeşitli sebeplerden dolayı sona ermesinden sonra sahip olunan malların paylaşılması için velayet davalarına delil toplama hizmeti ihtiyacı oluşmaktadır.

Velayet davalarında çocuklar da önemli bir etkendir. Anne ve babalarının boşanması durumunda fazla etkilenen çocukların her türlü sağlığını korumak için alınan kararlar bulunmaktadır. Çekişmeli boşanma davası olarak bilinen mal paylaşımı ve velayet davalarında çocukların durumu da önemlidir. Velayet davalarında karşı tarafın suçlu olduğunu düşünen ve bu konuda dava açan kişiler, bu durumu ispatlamalıdır. Bu nedenle profesyonel kişiler tarafından delil toplanması gerekmektedir. Toplanan deliller mahkeme tarafından kabul görülürse ilgili işlemler yapılacaktır.

Velayet Davaları Neden Açılır?

Ayrılmaya karar veren karı ve kocaların çocuklar üzerindeki haklarını belirleyen ve mal paylaşımı yapılan davalara velayet davaları ismi verilmektedir. Velayet davalarının açılmasının farklı sebepleri bulunmaktadır.  Hem malların nasıl paylaşacağı hem de çocuk veya çocukların hangi tarafta kalacağı gibi konular mahkeme sonucunda belirlenmektedir. Boşanma sonrasında hak sahibi olmak isteyen kişiler, velayet davalarına delil toplama hizmeti veren yerlere başvurmaktadır. Bu tür davaların sebepleri arasında çocukların hangi tarafta kalacağı konusunda anlaşmazlık yaşanması ve malların nasıl paylaşılacağı konusunda anlaşılamamasıdır.

Velayet ve mal paylaşımı davalarında önemli olan konular bulunmaktadır. Öncelikle ayrılmaya karar veren eşlerin anlaşıp anlaşmama durumu oldukça önemlidir. Eğer eşler karşılıklı anlaşmış ise velayet davasına gerek duyulmamaktadır. Velayet davalarında çocukların reşit olması gibi durumlarda farklı kararlar oluşabilmektedir.

Mal paylaşımı durumlarında ise önemli olan konu malların ne zaman elde edildiğidir. Eğer herhangi bir değere sahip olan mallar, evlilikten sonra elde edilmiş ise bu tür mallar eşlerin ortak mali olarak sayılmaktadır. Bu tür mal paylaşımı durumlarında anlaşmazlık yaşayan kişiler, velayet davalarına delil toplama hizmeti tercihinde bulunmaktadır.

Velayet Davası Nasıl Açılır?

Velayet davasının açılması için öncelikle eşler arasında boşanma davasının açılmış olması gerekmektedir. Bu tür davalar, boşanma davalarının üzerine açılan ek davalardır. Aile Sulh Mahkemeleri aracılığı ile açılan velayet davalarında ilgili dilekçelerin doldurulması gerekmektedir. Velayet davalarında, velayet davalarına delil toplama hizmeti önemli bir yere sahiptir. Çünkü bazı durumlarda eşler, velayet konusunda anlaşmazlık yaşamaktadır.

Boşanma ve velayet davalarında kişilerin durumları ve velayet isteme nedenleri oldukça önemlidir. Bu konuda hem resmi kurumlar hem de kişiler araştırma yapmaktadır. Kişilerin yaptığı velayet davası araştırmalarında, delil toplama hizmetleri verilmektedir. Velayetin kendi tarafına verilmesini isteyen kişiler, karşı taraf ile ilgili delil toplanması için profesyonel destek alabilir. İlgili makamlara velayet davası açıldıktan sonra bu deliller sunulabilir.

Velayet Davasında Delillerin Önemi

Mahkemelerde yürütülen birçok davada deliller oldukça önemlidir. Suçun, suçsuzluğun, hakkın veya haksızlığın kanıtlanması için deliller oldukça önemlidir. Bu tür davalar arasında delillere en sık duyulan davalardan biri de velayet davalarıdır. Velayet davalarında istediği sonucu almak isteyen kişiler, delillere ihtiyaç duymaktadır. Bu tür kanıt ve delillere ulaşılması için destek veren delil toplama hizmetleri bulunmaktadır.

Delil toplama hizmetlerine; boşanma davası, velayet davası ve mal paylaşımı gibi davalarda sık sık ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle verilen velayet davalarına delil toplama hizmeti, profesyonel dedektifler aracılığıyla yürütülmektedir. Aldıkları görevi ciddi bir şekilde yerine getiren dedektifler, ilgili delillere ulaşılabilmesi için gerekli olan işlemleri yapmaktadır.