Site Rengi

Tebligat Adresi Araştırması

Anasayfa » Tebligat Adresi Araştırması

Tebligat Adresi Araştırma Hizmeti

Kişilerin, resmi makamlara belirttikleri adreslerinde olmaması, bazı özel evrakların ulaştırılabilmesini imkansız kılmaktadır. Aradıkları adreslerde bulunamayan kişilere, belgelerin zamanında veya hiç ulaşamaması, resmi makamları evrak takibinde en çok sıkıntıya sokan bir durumdur. Dedektif bürolarından tebligat adresi araştırma hizmeti talep etmek için, ilk olarak kişilerin kimlik bilgileri yeterli olmaktadır.

Kimlik bilgilerinin sorgulanması sonucunda çalışılan işyeri, yaptığı bütün ticaret kayıtları ve oturduğu ev adresi gibi detaylara kolaylıkla ulaşılır. Özel Dedektiflik bürolarının yaptığı bu işlemler için, ilk başta tebligat yapılacak kişinin kimlik numarası gereklidir. Daha sonrasında sırasıyla, anne kızlık soyadı, anne ve baba adı ve detaylı doğum tarihi gibi kişisel bilgilere ihtiyaç duyulur.

Belgelerin Verilen Adrese Ulaştırılamaması

Resmi evrakların tebligatının söylenen adrese teslim edilememesi, adresi bilinmeyen yer olarak tabir edilir. Verdiği adreste bulunamayan kişinin, borç ödeme veya kefil olma gibi durumu varsa, adres belirlenmesi oldukça önemli bir detaydır. Çünkü resmi belgeler, alıcının belirtilen adreste olmaması durumunda ilgili makama geri gönderilir. Bundan sonra alacaklı taraf, borçlunun yeni adresini vergi dairesi, tapu sicil müdürlüğü, banka hesapları ve nüfus müdürlükleri yardımıyla tespit etmeye çalışırlar.

Yeni buldukları adreslere, tekrar evrak gönderen kurumlar, sonuç alamamaları halinde çaresiz kalırlar. Buradaki işlemlerde, prosedürler uzun ve zaman alan bir sürece göre işlemektedir. Uzun işlemlerden sonra, hala bulunamayan borçluların, tebligat adresi araştırma hizmeti özel dedektiflik bürolarına verilerek çözüme ulaştırılmaya çalışılır.

Özel Dedektiflerin Önsezileri

Burada devreye giren özel dedektifler, borçlunun bütün hesap hareketlerini ve banka hesaplarını sıkı bir takibe alarak, sonuca ulaşmaya çalışırlar. İz peşinde ve takipte olan dedektifler, öngörüleri ile olayların çözümüne odaklanırlar. Dikkatli bir şekilde hareket eden özel dedektifler, borçluların her hareketini incelemeye alırlar.

Geniş çaplı bir araştırma yapmayı işlerinin başköşesine koyan dedektifler, polislerin ve avukatların bulamadığı borçluları sıkı takipleri sonucunda bularak ilgili mercilere teslim ederler. Böylelikle, işinde uzman ve deneyimli dedektiflerin yaptığı tebligat adresi araştırma hizmeti usta ellerde sonuca ulaşır. Adres ve yer tespitleri, özel dedektiflerin en fazla üzerinde zaman harcadıkları olaylar arasında yer alır.

İcra Sonucu Yerine Ulaştırılamayan Belgeler

Bazı firmalar, maddi olarak kötü bir sürece girerler. Bunun sonucunda firmalar için icra işlemleri başlatılır. Fakat icradan kaçmak için yer değiştiren firmaların bulunmasında bazı zorluklar yaşanır. Adres tespitlerinde kendilerine başvurulan özel dedektifler, işlerini büyük bir sabır ve özveriyle yaparlar. İcra davalarında, depo ve imalathane gibi yerlerin tespit edilebilmesi için, iyi bir gözlem yeteneği de gerekir.

Tebligat adresi araştırma hizmeti kapsamında bu işi alan dedektifler, kişilerin muhataplarına da bu bildirimleri göndererek işlemleri başlatırlar. Çoğu zaman, tebligatı almak istemeyen kişiler, böylece sorumluluktan kurtulduklarını sanırlar. Bu durum, yaşanan olayların daha da karmaşık bir hal almasına sebep olur.

Adrese gönderilen tebligatlar her ne kadar bilgilendirme özelliğine sahip olsa da belgelendirme niteliği de taşırlar. Tebligatı alan kişi, resmi olarak olayla ilgili belgelenmiş olur. Mahkemeleri meşgul eden davaların çoğu, tebligatların yerine ulaştırılamaması sebebiyle açılan işlemlerdir. Tebligat belgesi, kişiye gönderilen tebligatın nerede, ne zaman ve hangi adrese yapılmış olduğunu ispat eden önemli bir belgedir. Bu belgeyi alan kişi yasalara göre, belgede yer alan bütün şartları kabul etmiş sayılır.

Böyle bir durumla karşı karşıya kalmak istemeyen davalı ve borçlu kişiler, adreslerine gönderilen belgeyi almayarak sorumluluktan kaçmayı tercih ederler. Burada devreye, tebligat adresi araştırma hizmeti veren özel dedektifler girerler. Yaptıkları titiz ve ayrıntılı araştırmalar sayesinde, borçlu ve icralık olan kişileri, adlı makamlara teslim etmekte hukuka yardımcı olurlar.