Site Rengi

Sahte Ürün Araştırması

Anasayfa » Sahte Ürün Araştırması

Sahte Ürün Araştırma Hizmeti

Sahtekarlık ve dolandırıcılık girişimlerinin önüne geçmek için tercih edilen dedektiflik hizmetleri, şirketlerin marka ve patent özgünlüğünün tespitinde yapılan çalışmalardır. İmitasyon ve sahte ürünlerin pazarda ve piyasada tespitini yapan dedektiflik hizmeti sayesinde, kalitenizin başarılı bir konumda yer alması sağlanır. Şirketinize ait ürünlerin piyasadaki imitasyon ürünleri mevcut ise ve pazar payınızı etkiliyorsa, detaylı araştırmalara yönelebilirsiniz.

Markanız ve şirketiniz üzerinden haksız kazanç elde etmek isteyen dolandırıcıların sahte ve kalitesiz ürünleri satmasını tespit etmek için gereklidir. Bu zatların tespit edilmesi ile haklarında kanıt ve belgelerle yasal işlemler başlatılır. Konu hakkında gerçekçi ve güvenilir verilere imza atan sahte ürün araştırma hizmeti, şirketinizin otoritesi için yapılması gereken bir çalışma türüdür.

Sahte Ürünlerin Markanıza Etkileri

Sahte ve imitasyon ürün tespiti çalışmalarında yasal olmayan bütün işlemler, satış miktarları ve dolandırıcıların kimlikleri belirlenerek pazardaki lider konumunu korumanız amaçlanır. Sahte ürün satışı, büyük ya da küçük işletmeler üzerinden yasa dışı yollara başvurarak kar etme amacı güdülen bir faaliyettir. Sahte ürün araştırma hizmeti, şirketinizin imzasını taşıyan ürünlerinizin ucuza mal edilip satışını gerçekleştirilmesi ve satışı yapan kişilerin imitasyon ürünlerden kar sağlamasını önlemek adına faaliyet verir.

İktisadi planlamalar göz önüne alındığında kısa vadeli dönemde, orijinal ürünlerinizin satışlarının düşmesi sonucu para kaybetmenize neden olurken; uzun vadede markanın imajının zarar görmesine ve ürünlerin kalitesiz olduğuna dair görüşlerin yayılmasına zemin hazırlayabilir. Ürün ve patent için yaptığınız yatırımların boşa gitmesi ile büyük zarar etmeniz de olası bir durumdur.

Sahte Ürün Tespitinde İzlenen Adımlar

Tıpa tıp imalat yapan ve bu işlemler için tonla para ödeyen dolandırıcılar, üstün teknoloji ve ucuz hammadde kaynaklarını kullanarak sahte ürünlerin piyasaya sürülmesini sağlarlar. Gerçek ürün le birebir benzerlik gösteren sahte ürünlerin tespiti, uzman dedektif ve kadrolar tarafından mümkün olmaktadır. Özel eğitimlerden geçmiş ve sahte ürünlerin tespitinde deneyimli vakalara imza atmış sahte ürün araştırma hizmeti, markanızın lider konumunu korumanız için idealdir.

Sahte ürünlere dair kimyasal bileşenleri, ambalajı, orijinali ile imitasyonu arasındaki farklar kıyaslanarak olası ipuçlarına ulaşmak için titizlikle faaliyet verir. Orijinal ürünün içeriği, üretimi ve özel detayları enine boyuna incelenerek piyasa araştırmasına başlanır.

Piyasada markanıza benzer ambalaj ve isimdeki ürünlerin tespiti yapılır ve orijinallik testlerine tabii tutulur. Bu süreçte işini hakkıyla yapan özel dedektifler, deneyimleri ve gözlem yeteneklerini kullanılarak ürünün imalat olup olmadığı hakkında değerli ipuçlarına sahip olurlar. Yapılan çalışmalar sonucunda toplanan kanıtlar, belgeler ve ipuçları raporlanarak tarafınıza teslim edilir.

Raporlarda kesin sonuçlara ulaşılması adına sahte ürünün imalatının yapıldığı tesislerin konumu ve bu işin arkasındaki isimlere ulaşılarak çalışmanın sonuna gelinir. Sizlerde bu bilgiler doğrultusunda gerekli değerlendirmeleri yaparak, markanızın ismini, statüsünü veya içeriğini taklit ederek para kazanan sahtekârlar hakkında hukuki işlemleri başlatabilirsiniz. Sahte ürün araştırma hizmeti, hızlı ve güvenilir sonuçları ile marka itibar politikanızı korumanız adına gereklidir.

Sahte Ürün Tespiti Sonucunda Yapılacaklar

Sahte ürün imalatı yapan rakip firmalara tespit ettiğinizde firmaya dava açarak tazminat ücreti talep edebilirsiniz. Haksız kazanç sağlayan dolandırıcıların önüne geçmek için doğruluğundan emin olduğunuz deliller ile sahte ürünlerde yasal işlemler başlatabilirsiniz. Dedektiflik hizmetleri sayesinde sahte ürün ve imitasyon üretim gerçekleştiren firmaların cezalandırılması ve haksız kazanç elde eden işletmelerin önlenmesinde gerekli adımları atabilirsiniz.

Sahte ürün araştırma hizmeti çalışmaları sonucunda elde edilen güvenilir ve ispatlanmış delil ve belgelerle, mahkemeye başvurarak dava süresince haklı olduğunuzu ispat edebilirsiniz. Şirketinizin büyük zarar görmesini ve marka isminin zedelenmesini engellemek adına; sahte ürün imalatı yapan merdiven altı firmaların tespit edilmesinde özel dedektiflik hizmetlerden yararlanabilirsiniz.