Site Rengi

Patent Hırsızlığı Araştırması

Anasayfa » Patent Hırsızlığı Araştırması

Patent Hırsızlığı Araştırma Hizmeti

Küçük ya da büyük firmalar, üretimde bulundukları ürünleri değişik pazarlama teknikleri kullanarak tanıtmakta ve satmak için çaba göstermektedir. Bir firmanın ürünü imal etmesi için gerekli atölye ya da fabrika gibi yerlerde birçok insan çalışır. Denetimleri yapılan gıdalar ya da eşyalar; etiketlenir, sağlık kontrolleri laboratuarlarda yapılır, paketlenir ve paletlere konulur.  Görüldüğü üzere ne kadar külfetli ve uzun zamanlar sonunda ürünümüze ulaşabiliyoruz.

Kendimizden ve ürünümüzden emin yaptığımız bu çalışmalar sonunda üretmiş olduğumuz ürünün bizim olduğunu belgeleyen bir kimliği hak etmiyor muyuz? Bunu kendimiz için olmasa bile emek harcadığımız ürün için gerekli bir şey olduğunu unutmayalım. Bu kimlik belgesine patent denilmektedir. ‘’bu benim ürünüm, ben imal ettim’’ anlamını taşır. Ama bazı kötü niyetli kişiler tarafından taklit edilirse çalınmış olabilir. İşte o zaman patent hırsızlığı araştırma hizmeti devreye girmektedir.

Ürününüzü Ya Da İsminizi Taklit Etme

Mesela bir bisküvi fabrikası düşünün. Üretmiş olduğunuz gıda ürünü olduğu için sağlık kontrolleri yapılmış, Gıda Bakanlığınca onaylanmış ve ambalajlanıp yerine ulaştırılmış. Bu kadar emek sarf edilen bisküvinizin ambalajının taklit edilmesi; başka bir markayı sanki sizin markanızmış gibi benzer şekilde paketlenmiş olması, sanıyorum herkesi rahatsız eder. Bu hazıra konma, diğer markanın müşterilerini kapma gibi bir durumdur.

Marka isminiz için de aynı şey geçerlidir. İsminizin aynısı olmasa bile; küçük bir işaretle ya da benzer bir harfle sizi taklit etme içerisinde olan kişiler olabilir. Taklit edilme durumu ile karşılaştığınızda patent hırsızlığı araştırma hizmeti alabilirsiniz. Haklarınızın korunması, ürününüzün kalitesinin düşmemesi açısından sizin adınızı ya da logonuzu ya da ambalajınızı çalan kişilere karşı savaş açmak gerekir. Bu savaşı da sizin adınıza biz yapıyoruz. Sizden alınmak istenilen güveni size geri iade ediyoruz.

Ürününüzün Kaliteden Düşmesi

Ürünün kaliteden düşmesi sizin tarafınızdan yapılan bir durum değildir. Yani siz yanlış ya da eksik ürettiniz diye bir şey yoktur. Bu kötü amaçlı, hazıra konmak isteyen, sizin taklidinizi yapan kişilerin yapmış oldukları bir durumdur. Merdiven altı dediğimiz tabirle karşı tarafın üretmiş olduğu gıdalar sizin adınızla piyasada satılırsa ne olur?  Sevilmeyen ve tatları yiyen kişilere mutluluk vermeyen gıdalar; sizin ürünleriniz sanıldığı için piyasada fazla rağbet görülmeyen bir gıda maddesi olarak karşınıza çıkacaktır.

Patent hırsızlığı araştırma hizmeti ile bu hırsızlara dur diyebilirsiniz. Bu kişilerin sizin isminiz ya da ambalajınız altında başka insanları kandırmalarına izin vermemek gerekir. Satışlarınızda görülme azalma ile hem prestijiniz sarsılır hem de ekonomik kayıplara uğrayabilirsiniz. Sizin üretmiş olduğunuz kaliteli ürünler; yerini ne olduğu belli olmayanlara bırakacağı için belki de insanlarda rahatsızlıklara bile neden olacaktır. Bunun vicdani yükünü taşımanız çok kötü bir durumdur. Kötüye giden adınızı bir daha yukarılara çıkarmak hem size hem ürününüze zarar vereceği için geri dönüşü zor olan durumlarla karşılaşmamak için başından bu olaya dur demeniz gerekmektedir. Peki, o zaman ne yapacaksınız?

Patent Hırsızlığı İçin Bizi Arayın

Biz patent hırsızlığı araştırma hizmeti veren bir kuruluş olarak sizin haklarınızı korumakla mükellef bir kuruluşuz. Taklit edildiğinizi düşünüyorsanız işin en başında, durum daha da kötüye gitmeden bizimle iletişime geçmeniz en doğru karar olacaktır. Günün her saatinde bizi arayarak, uzman ekiplerimizle taklit ürün araştırmaları yapılacak ve marka adınız koruma altına alınacaktır. Bu işlemin yasal yollardan yapılması, size ve ürünlerinize maddi ve manevi kazanç sağlayacaktır.

Siz ne kadar üretimde profesyonel iseniz biz de sizin haklarınızı korumada deneyimli bir kuruluşuz. Patent hırsızlığı araştırma hizmeti alarak marka adınızı kötü kişilerden korumak için hukuki her türlü işlemi sizin adınıza yapmak için buradayız.