Site Rengi

Ortak Aldatma Belirtileri

18.08.2020
140
Ortak Aldatma Belirtileri

Her ne kadar erkek ve kadınların mizaçları farklı olsa da her insan eşlerini aldatırken birtakım ortak aldatma belirtileri gösterir. Zamanının büyük bir bölümünü birlikte geçiren çiftler birbirlerini çok iyi tanıdıkları için ani değişimleri hemen fark ederek çoğu zaman aldatma şüphesi içine düşerler. Aynı ortamda yaşayan ve bazı sorunlarını gün yüzüne çıkarmayı reddedip çözüme ulaştıramayan çiftlerde bazı sorunlar baş gösterir. Bu sorunlar eşlerin birbirlerini aldatmasına kadar varabilir. Aldatan taraf bunu ruh hali ve davranışlarıyla karşı tarafa fark ettirebilir.

Sevgililer Arası Haberleşme

Eşlerini aldatan tarafın elbette bir sevgilisi, aşk ve heyecan duyduğu bir başka kişi vardır. Aldatan taraf sevgilisi ile sık ve rahat konuşabilmek için birtakım önlemler alır. Sevgililer arası haberleşme yöntemleri kadın ve erkekte aynıdır. Genellikle her iki taraf da telefonlarına şifre koyma, gizli bir şekilde telefon görüşmeleri farklı şifreleme yöntemlerini kullanırlar. Eşini aldatan taraf telefonunu sürekli olarak yanında taşır ve telefonda bulunan çoğu uygulamaya şifre koyar. Ayrıca bilgisayar tablet gibi elektronik aletleri de haberleşmek için sık kullanırlar. Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya mecraları ile birbirleriyle iletişime geçerler.

Cinsel Birliktelikte Çıkan Sorunlar

Cinsel Birliktelikte Çıkan Sorunlar

Aldatan her kadın ve erkek cinsel açıdan eşine soğuk davranır. Bunun nedeni cinsel isteğini sevgilisi ile gidermesidir. Cinsel birliktelikte çıkan sorunlar taraflardan birinin aldattığına dair işaretler taşıyabilir. Cinsel bir birliktelik yaşansa bile bu birlikteliğin kalitesi oldukça düşük olur. Hatta bazı durumlarda aldatan taraf eşiyle cinsel birlikteliğe sevgilisini aldatıyormuş gözüyle bile bakabilir. Aldatan taraflar, bahaneler ile cinsel isteksizliğini belli ederler.

Ayrı Yaşama Kararı

Aldatan taraf, eşleriyle ayrı yaşamak isteyebilirler. Bunu nedeni sevgilileri ile daha rahat vakit geçirmek ve üzerlerinde olan sorumluluğu bir nebze olsun azaltmaktır. Bu nedenle ayrı yaşama kararı alabilirler. Genellikle eşlerine çok mutsuz olduklarını dile getirerek yalnız kalmaya ihtiyaçları olduğunu ve kafa dinlemek için bir müddet ayrı yaşamalarını ister.

Boşanma Kararı Alınması

Aldatan taraf, sevgilisi ile olan münasebetini artırdığında eşinden boşanıp sevgilisi ile evlenmek ister. Ancak boşanma kararının anlaşmalı olarak sağlanmasının kendi çıkarı için daha iyi olacağını düşünür. Çünkü çekişmeli boşanma davaları aylar boyunca sürebilir ve bu durum aldatan tarafın sevgilisi ile evlenmesini geciktirir. Bu nedenle aldatan taraf eşine anlaşmalı boşanma kararı alınması konusunda baskı yapar.

Aldatmada Söylenen Yalanlar

Aldatma Eyleminin Savunmasında Sık Söylenen Yalanlar

Kadın veya erkek, eşlerini birçok sebepten dolayı aldatabilir. Kimi zaman bir heyecan kimi zaman ise oluşan duygusal boşluğun kapanması için eşler birbirini aldatma yoluna gider. Aldatma eylemi ortaya çıktığında ise birtakım yalanlara başvururlar. Aldatma eyleminin savunmasında sık söylenen yalanlar ise nasıl böyle bir şey yapabileceğime inanırsın?, bana hiç güvenmiyor musun?, biz iş konuşuyoruz’ şeklinde inkar yollarına başvururlar. Kimi zaman ise bu durumu kabullenerek bahaneler bulmaya çalışırlar. ‘Yalnız kalmıştım, benimle ilgilenmiyordun, kendimi çok mutsuz hissediyordum’ şeklinde açıklamalar yaparlar.

Sosyal Medya Hesaplarının Dondurulması

Aldatan eş, yakalanacağını anladığı zaman sosyal medya hesaplarını dondurma kararı alır. Facebook kapatma dondurma, instagram kapatma dondurma ve twitter kapatma dondurma işlemlerini yaparlar. Çünkü bu hesaplarındaki konuşma fotoğraf ve videoların aldatma belirtileri olduğunu bilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.