Site Rengi

İzmir Evlilik Öncesi Araştırma

06.07.2020
187
İzmir Evlilik Öncesi Araştırma

İzmir evlilik öncesi araştırma

Doğduğumuz andan itibaren hayatımızın gidişatını belirleyecek birkaç temel karardan biri hiç kuşkusuzdur ki evleneceğimiz kişiyi seçmemizdir. Bu kritik kararı verirken kültürümüzde maalesef ki var olan ‘mahalle baskısını’ hissetmemek gerekir. Yaşım geldi, ailem istiyor, bir daha şansım olmaz gibi panik hali ile verilmiş bir kararla işimizi biraz şansa bırakmış oluruz. Bunları zihnimizden sıyırıp sadece karşımızdaki insan ile kuracağınız ortak hayata odaklanmalıyız. Kendimizden ve karşımızdaki insandan emin olmamız gerekmektedir. İşte İzmir evlilik öncesi araştırma en çok burada devreye girmekte ve mantıklı bir karar olarak karşımıza çıkmaktadır. Gerektiğinde duygularımızı bile ikinci planda bırakıp tarafsızca incelememiz gereken her konunun üzerinde gerekiyor.

zmir evlilik öncesi araştırma

Kiminle Evlendiğinizi Biliyor Musunuz?

Kalan hayatımızın tamamını geçireceğimiz kişinin karşımızdaki insan olduğundan emin olmak hem çok keyifli, hem çok şüpheci ve yorucu bir dönemdir.

Evleneceğiniz insan nasıl biri, size yalan söylüyor mu, size yansıttığı dışında nasıl bir yaşam tarzı var? Hiç kimse ilişki içindeyken özünün %100 nü karşı tarafa gösteremez. Bu anlamda bize gösterilen kadarından yola çıkarak karşımızdaki insan hakkında ciddi sonuçlara varabiliriz. İzmir evlilik öncesi araştırma kısmında bizzat bize düşen şeyler kişisel analizdir. Ailesine nasıl davrandığından sosyal ilişkilerine, garsona sesleniş biçiminden kişisel alana duyduğu saygıya kadar her şeye dikkat etmeliyiz. Evlendikten bir süre sonra dönüşeceği insanın kim olduğunu, gerçekten kiminle bir hayat sürmek üzere olduğumuzu çok iyi tartmalıyız.

izmir evlilik öncesi araştırma

Evlilik Öncesi Araştırma Profesyonel Destek

Bunun dışında profesyonel olarak araştırma isteyen kişiler profesyonellere başvuruyor. Yani dedektiflere. Verilen bilgilerin ardından dedektifler kişiyi araştırmaya, sıkı takibe almaya başlıyor. Nereye gittiğini, kimlerle görüştüğünü, ne yaptığını raporlayıp teslim ediyorlar. Özellikle şüpheli durumlarda kuşkuların hızlıca çözüme kavuşması için etkili bir yol olarak görülüyor.

Kimine göre bu İzmir evlilik öncesi araştırma için gerekli bir durum görünüyor. Kimilerine göre ise kişisel hayata ve haklara müdahale sayılıyor ve genelde mahkemelik durumlarda geçerlilik kabulü görmüyor. Fakat bu durum konuya ve şartlara göre değişkenlik gösteriyor. Böyle bir durumda kalırsanız konuyu avukatlara danışmadan mahkemeye taşınmamalı, yaptırımı olabilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.