Site Rengi

Boşanma Davasında Aldatma Delilleri

15.08.2020
126
Boşanma Davasında Aldatma Delilleri

Birbirini seven ve aynı çatı altına girmek isteyen her çift birlikteliklerini evlilik ile taçlandırırlar. Ancak yaşanan birtakım sorunlar nedeniyle eşler birbirlerini aldatabilir ve sorun boşanmaya kadar gidebilir. Evlilik birliği içerisinde birlikte elde edilen mal varlıkları ve birikimlerin paylaşılması sorunu olabilir. Özellikle çocukların paylaşılma sorunu boşanma davalarının çekişmeli geçmesine neden olur. Eğer boşanma davası bir aldatma neticesinde açılıyorsa bu durumda boşanma davasında aldatma delilleri toplanması gerekir. Davacı kişi davayı kazanmak, çocuğun velayetini alabilmek veya kazanılan mal varlığını alabilmek için aldatma delillerini mahkemeye eksiksiz sunması gerekir.

Boşanma Davasında Aldatma Nasıl İspatlanır?

Eğer taraflardan biri aldatıldığından şüphe duyuyorsa veya bunu biliyorsa aldatma durumunu kanıtlamak zorundadır. Zira açılacak boşanma davasında, davacı iddia ettiği tüm hususları ispatlamakla mükelleftir. Ancak elde edilen tüm delillerin yasal yollarla kazanılması gerekmektedir. Eğer deliller usulsüz yollarla elde edilmiş ise hukuksal bir değer taşımaz ve mahkeme tarafından delil listesinden çıkarılır. Davacı bu durumda boşanma davasında aldatma nasıl ispatlanır? sorusu ile karşı karşıya kalmaktadır. Aldatma eyleminin ortaya çıkması her ne kadar kolay olsa da bu durumun ispatlanması zor olabilir. Eş beyanı tek başına yeterli değildir, deliller doğrultusunda karara varılır. Çünkü mahkeme her iki tarafın da mağdur olabileceğini göz önünde bulundurur. Aldatılan taraf, bu durumu ispat edebilmek için ise profesyonel olarak destek alması gerekebilir.

Boşanma Davası Aldatma Delilleri

Boşanma davası aldatma delilleri mutlaka yasal yollarla elde edilmelidir. Aldatan eşin kişisel eşyalarından izinsiz bir şekilde kullanılmasıyla elde edilen deliller geçersiz kabul edilmektedir. Boşanma davası delilleri ise eşin sevgilisi ile farklı yerlerde çekilen samimi fotoğraf ve videoları, duygu içeren telefon mesajları, mailler veya mektuplar, bilgisayar veya telefon uygulama dökümleri gibi birçok delil, aldatma ispatı niteliğinde kullanılabilir. Ayrıca kreşi kartı ekstreleri, otel, pansiyon gibi konaklama yerlerine ait faturalar veya otel kayıtları delil niteliğindedir. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli konu bu delillerin hukuka aykırı olmayan yollar ile elde edilmesidir. Zira deliller yasal yollar ile elde edilmemişler ise mahkeme tarafından delil listesinden çıkarılır. Eğer deliller yasal yollarla elde edilmiş ve inandırıcı ise mahkeme tarafından dikkate alınır. Boşanma davası delilleri elde edebilmek ise zor bir iştir. Bu bağlamda profesyonel dedektiflik hizmeti alınması olumlu sonuçlar doğuracaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.