Site Rengi

Bodrum Dedektiflik Bürosu

15.07.2020
260
Bodrum Dedektiflik Bürosu

Bodrum Dedektiflik Hizmetleri 

Dedektif; kişi ya da kuruluşlar adına çalışan ve şüphe duyulan olaylar için, yasal yollardan bilgi ve belge toplayarak gerçekleri ortaya çıkarmaya çalışan kişilere denmektedir. Dedektiflerin görevleri ise; suç olarak kabul edilen olayları ya da kayıp olan kişileri araştırmak, gerekli bilgileri toplayarak, suçluların yakalanmasına ya da kayıp olan kişilerin bulunmasına ve gerçeklerin ortaya çıkarılmasına yardımcı olmaktır.

Dedektifler;  suçluyu yakalamak, ya da yargılamak hakkına sahip değildir. Ancak;  suçun ve suçlunun ortaya çıkmasını sağlamak için, araştırır, bilgileri toplar ve hukuki süreç içerisinde sunduğu deliller ile hukuka yardımcı olur ve böylece dolaylı olarak suçlunun gerekli cezayı almasını sağlar.

Ülkemizde yürürlükte olan herhangi bir kanun olmamakla birlikte,  ticaret hükümlerine göre birkaç özel dedektiflik bürosu fiili olarak çalışmaktadır. Bodrum dedektiflik hizmetlerine ihtiyaç duyan ilçelerimizden biridir. Çünkü; turizmin gözbebeği olan ve yerel halkın dışında, dışarıdan bir çok insanın yaşamayı tercih ettiği bir belde olan Bodrum’da dedektiflik; gizli kalmış suçların ortaya çıkarılması, kayıp kişi ya da eşyaların bulunması ve özellikle güven duygusunu kaybeden eşlerin fazlalığı nedeniyle tercih edilmektedir.

bodrum dedektiflik hizmetleri

Bodrum Dedektiflik Hizmetleri Nelerdir?

Yurtdışında dedektiflik hizmetleri yerel polis departmanları tarafından yürütülmekte olup, ülkemizde ise sadece özel bürolarca verilmektedir. Dedektiflik hizmetleri; bireysel ve kurumsal olarak iki şekilde sunulmaktadır. Bireysel dedektiflik hizmeti veren kuruluşlarca takip edilen işler;

Öğrenci takibi,
Şüphe veya aldatma şüphesi
Evlilik öncesi araştırma,
Eş takibi,
Boşanma ve velayet takibi ve
Adres teyidi takibidir.

Kurumsal dedektiflik hizmetleri ise;

Sahte marka ve patent takibi,
Haciz ve alacak takibi,
Şirket araştırma takibi,
Personel araştırma,
Sigorta ve hasar gerçekliği takibi ve
Sahte evrak takibidir.

Özellikle, Bodrum Dedektiflik bürosu, bireysel olarak verilen hizmeti tercih etmektedir. Çünkü bu şirin ilçe, turizmin gözbebeği olduğu için, özellikle aldatma, eş takibi, boşanma ve velayet davaları ile öğrencilerin suça yönelip madde bağımlısı olmasını önceden önlemek amacıyla takibi talepleri yoğun olarak görülmektedir.

bodrum dedektiflik bürosu

Bodrum Özel Dedektifler Nasıl Çalışır?

Özel dedektiflik bir ticaret sektörü değildir. Özel dedektif olarak çalışan kişiler de kamu görevlisi olarak kabul edilmez. Belirli ücret karşılığında yapılan dedektiflik hizmetinde amaç, kamu yararıdır. Yani dedektifler, kişi mahremiyetine zarar verecek şekilde davranamadığı gibi, yasalara da uymak zorundadırlar. Dedektifliğin asıl amacı, yasaya uyarak, kişi hak ve özgürlüğüne ve aile birliğine zarar vermeden, istenilen konuda araştırma yaparak, gerçek delillerle sonuca ulaşmaktır.

Bodrum dedektiflik hizmeti veren bürolarda da, başvuran kişilere, tüm bu kurallara uygun olarak gereken hizmet verilmektedir. Yerel halkla birlikte, birçok farklı kültürden insanın bulunduğu ve her sene yeni kişilerin yerleşmesi nedeniyle, ilçede dedektiflik hizmetine de ihtiyaç haliyle artmaktadır.

Öncelikle, şüphe duyulan konularda bu bürolarla irtibata geçilmesi gerekir. Buna göre kişinin hangi konuda dedektiflik hizmetine ihtiyaç duyduğu belirlenir. Örneğin eşinin aldatma ihtimaline karşı dedektiflik hizmeti isteyen kişi ile dedektifler bir toplantı yapar. Burada kişilerin sadece gerçekleri bildirmesi çok önemlidir. Çünkü aile hassas bir konudur ve öncelik aile birliğine saygı duymak ve onun korunması için çalışmaktır. Daha sonra yasalara uygun olarak elde edilen bilgi, doküman, resim ya da videolar kişilerle paylaşılır ve hizmet tamamlanır.

Dedektiflik bürolarına öğrenci takibi için başvuruluyor ise ve kişinin suça eğilimli olduğu ispatlanırsa, sadece aile ile değil, genci bu suça yönelten kişilerin de hukuk önünde ceza almasını sağlayacak belgeleri adalete sunmak da özel dedektiflerin görevleri arasındadır. Böylece herhangi bir dava söz konusu olduğunda sizlerin kazanımlı olmanızı mümkün kılmaktadır.

bodrum dedektiflik

Bodrum Dedektiflik Fiyatları

Dedektiflik ücretleri yapılan çalışmanın riskine ve içeriğine göre değişiklik göstermektedir. Bodrum dedektiflik bürosu  hizmeti veren bürolarda da ücret; hizmeti isteyen kişinin talebine, istenilen süreye ve kişi sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Yani bir anlamda dedektiflik hizmeti, hizmeti isteyen kişinin talebine göre belirlenmektedir. Bütün bu bilgiler ışığında dedektiflik büromuzun sorunsuz; hızlı ve güvenli bir dedektiflik hizmetlerinin adresi konumunda yer aldığını söylemek mümkün olmaktadır. Böylece hem sizlere nitelikli bir dedektiflik hizmeti sunmuş olmaktayız hem de tam anlamıyla dedektiflik hizmetlerini sizlerle buluşturmaktayız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.