Site Rengi

Aldatma Belirtileri

17.08.2020
139
Aldatma Belirtileri

Birbirini seven her çift zamanla ilişkilerinin monotonlaşması, ekonomik sebepler veya taraflardan birinin ilgisiz kalması gibi birçok nedenden dolayı birbirlerini aldatma eylemi içerisine girebilirler. Bu gibi durumlarda aldatan taraf birtakım aldatma belirtileri gösterebilir. Cinsel isteksizlik, agresif davranışlar veya ilgisizlik baş gösterebilir.

Aldatma Türleri

Kadın ve erkeğin aldatma türleri genellikle farklı olur. Kadınlar daha çok duygusal olarak aldatma yolunu seçerler. Erkeklerde ise durum biraz daha farklıdır. Onlar ise genellikle heyecan arayarak cinsel olarak aldatma şekline yönelirler.

Cinsel Aldatma

Cinsel Aldatma

Cinsel aldatma daha çok ilişkilerinde heyecan olmayan veya monoton bir ilişki içerisinde olan bireyler tarafından tercih edilir. Yapılan araştırmalara göre erkekler bu aldatma yolunu daha çok tercih etse de kadınlar da bu türü tercih edebilirler.

Duygusal Aldatma

Duygusal aldatma eşlerinden ilgi ve sevgi göremeyen bireyler tarafından hissedilen boşluğun başka insanlarla telafi edilmesi istendiği zaman olur. Çoğu zaman eşinden ilgi görmeyen ondan sevgi ve güven duygusunu alamayan kadınlar tarafından seçilen bir aldatma yoludur. Toplumdaki genel kanının aksine duygusal olarak aldatma da çok sık olarak hem erkekler hem de kadınlar tarafından seçilen yollardandır.

Aldatma Araştırma Şekli

Aldatma Araştırma Şekli

Çiftler birbirini aldattıkları zaman birtakım belirtiler ile bunu belli ederler. Her ne kadar kadınların aldatması daha zor anlaşılsa da aldatan bir kadın da tıpkı aldatan erkekler gibi birtakım davranışlar sergilerler. Bu gibi durumlarda aldatılan taraf eğer şüpheye düşerse veya bir şeyler sezinlerse aldatma araştırma şekli arayışına girerler. Aldatmalar her ne kadar aldatılan tarafından araştırılmaya çalışılsa da bu oldukça zor ve yıpratıcı bir süreçtir. Bu gibi vakalarda bir profesyonel ile anlaşmak ve destek almak sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi ve elde edilen delillerin hukuka uygun bir yolla elde edilmiş olması için büyük önem arz etmektedir.

Aldatma Belirtilerinin Farkı

Eğer taraflardan biri eşini aldatıyor ise bunu birtakım göstergeler ile belli eder. Her belirti birbirinden farklıdır. Aldatma belirtilerinin farkı kadınlarda ayrı erkeklerde ayrı hissedilir. Bu farklar erkeklerde konuşmaları, hal ve tavırlarıyla belli eder. Erkekler sürekli yalnız kalmaya veya kafa dinlemeye gidiyorsa bu bir belirti olabilir. En ufak bir sıkıntıda dahi boşanma kelimesini kullanıyor ise bu durum aldattığına işaret edebilir. Kadınlarda ise durum biraz daha farklıdır erkek cinsel olarak aldatırsa kadın da duygusal olarak aldatır. Genellikle başka bir erkeğe aşk duymaya başladıklarında aldatmaya başlarlar. Bu durumda kadının tarzında, hareketlerinde veya kendine bakış açısında değişiklikler olursa bu durum kadınlarda aldatma işareti olarak yorumlanabilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.